FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Video Görüşmeleri İçin 4 Adımlı Makyaj Rutini

Karantina haftaları ve ayları ilerledikçe, profesyonel ve sosyal hayatımızın giderek daha fazla kısmı görüntülü sohbet üzerinden gerçekleşiyor. İş toplantılarından, antrenmanlardan ve mutlu saatlerden, bir tür video görüşmesine atlamadan bir gün geçirmek zordur. Çoğumuz için, ‘yataktan yeni çıkmış’ ile ‘tam ihtişam’ arasındaki mutlu ortamı bulma durumu bir arayış oldu. Neyse ki sizi uyanık ve canlı gösterirken, evden tam bir gün çalışmak için yeterince nefes alabilir ve rahat hissetmenizi sağlayan mükemmel rutini bulduk. Bu 4 aşamalı basit makyaj rutini hızlı, kolaydır, büyük kazanç sağlar ve o kadar iyidir ki, karantina sonrası günlük rutinimize aktarılabilir.

Adım 1: Spf İle Renkli Nemlendirici

Karantina dünyasında hepimiz çok amaçlı, kullanımı kolay ürünlerle ilgileniyoruz. SPF’li renkli bir nemlendirici seçmek sadece 3 ürünün yerini almakla kalmaz, aynı zamanda sabah rutininizi hızlandırmaya yardımcı olur. Renkli nemlendiricileri seviyoruz çünkü evden çalışmak için mükemmel şekilde, abartı hissetmeden iyi bir koruma sağlıyorlar. Normal cilt bakımı rutininizden sonra bir güzellik süngeri veya ellerinizle uygulayın ve boynunuza kadar karıştırmayı unutmayın.

İpucu: Gerekirse, yüzünüzü aydınlatmak için gözlerinizin altına ve burnunuzun çevresine birkaç nokta kapatıcı ekleyin.

Adım 2: Bronzer

Bronzer, bizce mucize bir üründür. Sadece yüzünüze hayat vermekle kalmaz, aynı zamanda bir gölgeleme ürünü olarak da kullanılabildiği için başka birçok amaçlı üründür. Evden baktığınızda bronzlaştırıcıyı yüzünüzün tüm yüksek noktalarına alnınızın, elmacık kemiklerinizin ve burnunuzun üst kısmına (güneşin ilk nereye çarpacağını düşünün) uygulamak için kabarık bir fırça kullanın. Ardından, bir göz farı fırçası kullanın ve bronzlaştırıcıyı gözünüzün kıvrımına hafifçe karıştırın veya gözlerinizi hafifçe hizalamak ve belirginleştirmek için bir göz kalemi fırçası kullanın.

Adım 3: Kaş Sabitleyici

Süper kalkık, cesur kaşlar özellikle de bir makyaj rutini ile karantinada tam olarak gerekli değildir. Kaşları şekillendirmek için biraz daha fazla tanım kazandırmak için kaş sabitleyici kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sadece birkaç yukarı kaydırmayla, kaşlar güne hazır!

Adım 4: Maskara

Kirpik severler olarak biraz önyargılı olabiliriz ancak makyajsız bir görünüm asla rimel olmadan tam anlamıyla tamamlanmaz. Siyah rimel, evden yapacağınız görüşmelerde dahi bakışlarınıza hacim ekler.

TOP