FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Kaşlarınızın İncelme Nedenleri: 6 Olası Sebep

Yıpranmış kaşlar için ne yapabiliriz? Eğer kaşlarınız istediğinizden daha seyrek görünüyorsa, aşağıdaki sebeplerden biri bunun sorumlusu olabilir:

·YAŞLANMA: Saçlarımız gibi, yaşlandıkça kaşlarımız da yoğunluğunu kaybedebilir ve daha ince büyüyebilir. Kaşlarınızın eskiden doğal olarak sahip olduğu şekli ve hacmi yeniden yaratmak için kaş kalemi veya renkli kaş jeli kullanmanız gerekebilir.

•HORMONAL DEĞİŞİKLİKLER: Tiroid eksikliği, doğum sonrası iyileşme veya menopoz nedeniyle kaş dökülmesi yaygın bir semptomdur. Böyle bir durumun sizde olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuza başvurun.

•STRES: Aşırı stres, saçlarınızın yanı sıra kaşlarınızdaki bölgeleri de etkileyebilecek “telogen effluvium” adı verilen bir saç dökülmesi türüne sebep olabilir. Neyse ki, stresle ilgili saç dökülmesi genellikle geçicidir.

•KÖTÜ BESLENME: Protein, demir, biyotin ve bazı vitaminler gibi besin eksiklikleri de telogen effluvium’a yol açabilir. Dengeli bir diyet, günlük multivitamin veya saç dökülmesini önlemek için tasarlanmış takviyeler yardımcı olabilir – doktorunuza danışın.

•ALOPESİ AREATA: Seyrelen kaşlar ve saç dökülmesi, vücudun yanlışlıkla saç diplerine saldırdığı bir otoimmün durum olan alopesi areata ile bağlantılı olabilir. Alopesiden muzdarip olduğunuzu düşünüyorsanız, doktorunuza başvurmanız gerekebilir.

•AŞIRI BAKIM: Çok fazla cımbız, boyama kıl köklerinin travma yaşamasına ve sonuç olarak ölmesine neden olabilir. Mümkün olduğunca az bakım yapmanızı ve bu tür uygulamaları profesyonellere bırakmanızı öneririz.

RevitaBrow® Advanced, kaşlarınızın daha dolgun ve sağlıklı görünmelerine yardımcı olan klinik olarak kanıtlanmış bir kaş bakım serumudur. Ürün hakkında daha detaylı bilgi almak için mağazamızı ziyaret edin.

TOP