FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Kabarık Saçlarınız Aslında Kıvırcık Olabilir!

Neredeyse herkes saç kabarmalarıyla mücadele etmeye çalışıyor. Ancak kabarma önleyici ürünler kullandığınızda bile, bazen o kavurucu sıcak yaz günlerinde hiçbir şey işe yaramıyor gibi görünüyor, biliyoruz… Peki, saçlarınızın kıvırcık olabileceğini düşündünüz mü? Genellikle kıvırcık saçlar yanlış ürün kullanımı ve yanlış bakım sonucunda kabarık bir görünüme sahip olur. Kıvırcık saçlar nemi sever. “Curly method” olarak geçen kıvırcık saç metotlarını uygulayarak bu kabarıklığın önüne geçebilirsiniz ancak daha öncesinde yapmanız gereken şeyler var! Şimdi sizlere saç kabarıklıklarınızı azaltmak için birkaç öneri vereceğiz.

İyi bir saç kesimi ile başlayın.

Kurumuş ve kırılmış saç uçlarından kurtulun. Kırılmış uçlar, daha fazla hasara ve kabarmaya neden olarak saç telinde yukarı doğru hareket edebilir, bu nedenle yıpranmayı fark etmeye başladığınızda saçınızı kestirmek en iyisidir. Nem oranı yüksek bir bölgede yaşıyorsanız, küt hatlı bir saç kesimi yapmanızı öneririz. Katlı saç kesimi, ağırlığın korunmasına yardımcı olur, bu da saçı aşağıda tutmaya yardımcı olur.

Duşta sıcaklığı azaltın.

Sıcak bir duş kaslarınıza iyi gelse de saçınıza pek iyi gelmez. Suyun sıcaklığı kütikülün yükselmesine neden olabilir ve kütiküller yükseldiğinde saçın daha fazla neme ihtiyacı olur. Bu, soğuk suyla duş alın demek değil, sıcak suyla alabilirsiniz ama buhar olacak kadar sıcak olmasını önermeyiz.

Doğru ürünler kullanın.

Yüksek alkol içeriğine sahip ürünler, saçı kurutmaya ve saçın nem aramasına neden olma sebebidir. Kabarıklığı azaltmak için, harika bir nemlendirici olan gliserin gibi nemlendirici içerikli şampuanlar kullanabilirsiniz. Revitalash Şampuan, saçınız için benzersiz bir üründür.

Saç kremi şarttır!

Her duş aldığınızda saçınızı şampuanlamanız gerekir evet, peki ya kremlemek? Kaliteli bir saç kremi saçı ağırlaştırmaz ve yapış yapış bir görünüme neden olmaz. Saç kremini şampuanınızdan sonra uygulayın ve bizim tavsiyemiz, bu şekilde duştayken saçınızı tarayın. Bu işlem, duştan sonra taradığınızda oluşan kabarmayı da önleyecektir.

TOP