FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajda doğru teknikler kullanılmazsa, doğal güzelliğinizi bile gölgeleyebilirsiniz. Bu sebeple önce kendinize neyin yakışıp neyin yakışmayacağını öğrenmeniz gerekiyor.

*Doğru makyaj için öncelikle cildinizi hazır hale getirmeniz gerekir. Bunun için cildinize peeling yapmalı ve ölü deriden arındırmalısınız.

*Cildinizi arındırdıktan sonra cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmalı ve cildinizin makyaj altında sağlıklı görünmesini sağlamalısınız. Nemlendirme yapılmadığında cilt katmanlı gözükebilir.

*Nemlendirme sonrası fondöten kullanımına geçebilirsiniz. Fondöteni nemli bir makyaj süngeri yardımıyla veya fondöten fırçası yardımıyla yüzünüzün tamamına, boyun altı da dahil olmak üzere iyice yedirmeniz gerekir.

*Makyajın temeli hazır. Sıra gözlerde. Bu adım için yapacağınız tek şey göz şeklinize uygun ürünleri kullanmak olacaktır. Örneğin eyeliner ve far rengi seçimi bu noktada önemlidir. Ancak her göz yapısının kullanabileceği bir göz ürünü var ki, o da maskara! Ödüllü RevitaLash® Cosmetics Hacim Verici Kirpik Bazı ve Maskara, göz kamaştırıcı, zengin pigmentli, gösterişli kirpikler ortaya çıkararak, kirpikleri hazırlamak ve hacim kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır. 2’si 1 arada kirpik bazı ve maskaradır. İki uçlu ürünümüz, doğal kirpiklere belirgin bir uzunluk ve hacim kazandırarak, yoğun renk bileşenleriyle zenginleştirilebilir bir uygulama olanağı sağlar.

*Allık sürerken fırça seçiminiz oldukça önemlidir. Yumuşak tüylü ve kıl yapıda olan fırçaları tercih edebilirsiniz. Allık seçiminizi gündüz açık tonlarda gece ise koyu tonlarda yapmalısınız.

*Ruj uygulamasına geçmeden önce dudaklara lipbalm sürülerek güzelce nemlendirilmesi sağlanmalıdır. Renk tercihinize göre dudak kalemi kullanarak dudak çizginizi çerçeveleyip daha sonra ruj veya gloss uygulaması yapabilirsiniz. Böylelikle ruju taşırma ihtimaliniz daha az olacaktır.

TOP